Dom

Teatr Magapar założony i  prowadzony przez Barbarę Thieme – dyrektora , reżysera, scenografa, choreografa, autorkę scenariuszy- istnieje od 1983 roku. Teatr ten bierze udział w krajowych i międzynarodowych festiwalach teatralnych.

Do tej pory Magapar pokazywał swoje spektakle w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Olsztynie, Przemyślu, Zbąszyniu, Bydgoszczy , Jarosławiu i rodzinnym Lubaczowie. Brał udział w międzynarodowych festiwalach teatralnych w: Szwajcarii, Francji, Danii, Anglii, Austrii, Niemczech, na Słowacji, w Kanadzie,Turcji, USA (dwukrotnie), w Tunezji. Teatr ten prezentował swoje przedstawienia na Ukrainie, na Węgrzech, we Włoszech ,w Portugalii.

Barbara Thieme jest stypendystką Instytutu Kultury i Nauki Janineum w Austrii. Wielkim przyjacielem teatru Magapar był Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Marian Jaworski, dzięki któremu Teatr Magapar przebywał we Włoszech na specjalne zaproszenie z Watykanu.

Teatr Magapar ma na swoim koncie nagrody, podziękowania, dyplomy,wyróżnienia, m.in.Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dwukrotnie), nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Polcul Foundation, nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego i nagrody w ogólnopolskim konkursie Instruktora Roku .

Na temat między innymi tego teatru były prowadzone zajęcia poświęcone międzynarodowemu, współczesnemu teatrowi. Seminaria te odbywały się na Oregon State University, Wesleyan University w Connecticut, New York University, a także podczas seminariów w Zagrzebiu, Toronto, Santiago i Meksyku.